Sprawdzlek forum,
tu zadasz pytania Czy lek działa? Dlaczego nie? Jakie skutki uboczne? Czy można brać razem z...?
BEZ REJESTRACJI,
nasze forum nie wymaga rejestracji. Po prostu zadaj pytanie i bądź anonimowy.

czy można brać ketonal i pić alkohol?

Hej
Mam problem. Chciałem wyjść ze znajomymi na browarka (nie na chlanie i imprezę). Niestety w nocy bolał mnie ząb i jestem teraz na ketonalu. Czy mogę wypić jakieś symboliczne piwo? Czy wogóle można brać leki przeciwbólowe i pić alkohol? czy ma to jakieś negatywne skutki?
zapytał na forum anonimowy

2 Odpowiedzi

Jeśli lek zawiera paracetamol to jest to skrajnie nieodpowiedzialne.
Natomiast ogólnie przyjmuje się, że farmakologiczne leki w postaci tabletek, czopków syropów itp substancji nie powinno się łączyć z alkoholem. Mimo, że alkohol jest środkiem spożywczym to nie oznacza że nie wchodzi z reakcją z chemią wewnątrz leków. Szczerze odradzam takich połączeń.
Oczywiście- zastosowanie połączeń lek przeciwbólowy i alkohol daje niekiedy "niezłe jazdy". Ale to dla ludzi, którzy nie mają co z czasem robić i oszczędzają na alkoholu kosztem swojego zdrowia
odpowiedział anonimowy
dokładnie!! nie można takich rzeczy robić!!
brak snu po ketanolu z alkoholem?
To prawda. Najgorsza rzecz jaką można zrobić to połączenie paracetamolu, środków przeciwbólowych i alkoholu.

Jeśli chodzi konkretnie o ketonal to warto sprawdzić interkacje takich srodków, np: http://interakcje.info/ketonal-alkohol/
odpowiedział anonimowy
...