Sprawdzlek forum,
tu zadasz pytania Czy lek działa? Dlaczego nie? Jakie skutki uboczne? Czy można brać razem z...?
BEZ REJESTRACJI,
nasze forum nie wymaga rejestracji. Po prostu zadaj pytanie i bądź anonimowy.

Co jest najlepsze na bezsenność przy zespole napięcia przedmiesiączkowego?

Co jest najlepsze na bezsenność spowodowana przypuszczam zespołem napięcia przedmiesiączkowego?
zapytał na forum anonimowy
edited adam
 

2 Odpowiedzi

Myślę, że akurat przy twojej dolegliwość i przypuszczeniami dotyczącymi miesiączki nie stanowi to różnicy. Będą to leki standardowo stosowane przy tego typu problemami bezsenności.
Takie leki to Persen, Nasen, Stilnox. Inną kwestią jest iż jak sama nazwa wskazuje- napięcie przedmiesiączkowe, może warto zastawić się nad lekami z tego rodzaju bo bezsenność jest tym spowodowana. Ja zastosowałabym również leki na uspokojenie Persen, Valerin czy Kalms
odpowiedział anonimowy
Nasen i stilnox to silne (i potencjalnie uzależniające!) środki na receptę, a persen, valerin i kalms to łagodne środki ziołowe. Raczej nie ma sensu brać potencjalnie uzależniających leków, zwłaszcza że sporadycznie występująca bezsenność chyba jakoś bardzo ci nie zaszkodzi. Spróbuj jakichś ziołowych środków dostępnych bez recepty (chyba najkorzystniej wychodzą "Tabletki uspokajające" firmy Labofarm, ale uprzedzam, że są niepowlekane, i mają nieprzyjemny zapach). Jeżeli środki dostępne bez recepty by się nie sprawdziły, możesz ewentualnie poprosić lekarza rodzinnego o przepisanie hydroksyzyny (Atarax)- to dosyć bezpieczny lek, nie uzależnia, ale jest na receptę.
Absolutne nie stosuj samowolnie takich leków jak stilnox. Jeżeli środki ziołowe, ani ewentualnie hydroksyzyna by nie pomogły, możesz rozważyć wizytę u lekarza psychiatry. Czasami przy zespole napięcia przedmiesiączkowego pomagają antydepresanty albo stabilizatory nastroju, ale o tym powinien zdecydować lekarz, zwłaszcza że te leki mają też pewne skutki uboczne. Gdyby oprócz bezsenności przed miesiączką pojawiały się też nastroje depresyjne, agresja, myśli samobójcze, czy inne bardzo niepokojące objawy- to zdecydowanie trzeba pójść do lekarza, nie leczyć się na własną rękę. Ale jest bardzo prawdopodobne, że środki ziołowe ci wystarczą :) Pozdrawiam
odpowiedział anonimowy

Podobne pytania o leku